tabletki odchudzające
tabletki na odchudzanie

Jak działają tabletki odchudzające?

Dzisiejszy świat. Coraz szybszy, pędzi jak szalony. Czasu coraz mniej, snu jak na lekarstwo, stres… Nasza rzeczywistość… Każda chwila bezcenna. Czasu na przygotowanie domowego posiłku coraz mniej. Szybkie śniadanie w fast foodzie, obiad też poza domem. Wskaźniki są dramatyczne. Otyłość to poważny problem XXI. 20% Amerykanów cierpi na otyłość, 17% Brytyjczyków, w Polsce jest nie wiele lepiej, co piąty dorosły Polak ma problem z wagą. Warto pamiętać, że to jest choroba, która może prowadzić do poważnych konsekwencji takich jak: cukrzyca typu 2, zawały serca, choroby układu ruchu, nadciśnienie, wylewy, zwyrodnienia kręgosłupa, większą skłonność do nowotworów, choroby nerek, kamica żółciowa. Otyłość to nie tylko choroby dla ciała, ale także dla duszy. Depresje, obniżone poczucie własnej wartości, mniejsze powodzenie seksualne, to tylko jedne z wielu konsekwencji otyłości.

Niewątpliwie, nie można lekceważyć zbyt dużej wagi. Jest wiele sposobów na utratę wagi, dla tych najbardziej leniwych stworzono tabletki odchudzające. Szacuje się że każdego roku Amerykanie wydają 50 mld. dolarów na środki wspomagające odchudzanie.

Na rynku jest bardzo dużo takich specyfików, jedne z nich są pochodzenia naturalnego inne zaś są całkowicie sztuczne. Tabletki złożone z substancji naturalnych, są na bazie ziół, alg, grzybów, kłączy różnych egzotycznych roślin. Warto wspomnieć jeszcze o herbatkach ziołowych przyspieszających przemianę materii, wspomagających wypróżnianie.

Działanie tabletek odchudzających jest bardzo różne. Są środki, które zatrzymują tłuszcz po posiłku, by nie wchłonął do naszego organizmu. Oczywiście tego rodzaju preparat pozwala osobie na dowolność w diecie. Można jeść, co dusza zapragnie. Uboczną stroną tej metody jest to, że nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają pozytywny wpływ na ludzki organizm, także nie zostają wchłaniane. Inny rodzaj tabletek podwyższa poziom adrenaliny tłumiąc głód i pragnienie. Zbyt duża ilość adrenaliny w organizmie przez dłuższy czas również może prowadzić do negatywnych zdarzeń. Wszystko, co w nadmiarze jest niezdrowe.

Jeszcze inne tabletki wpływają na podwzgórze, które odpowiada za przekazywanie poczucia głodu, pragnienia i sytości (np. Hoodia Gordonii Plus). Dzięki temu człowiek nie ma takich zachcianek na różnego rodzaju przekąski. W tym przypadku nie ma skutków ubocznych.

Pewne preparaty (termogeniki) podwyższają temperaturę ciała, stymulują organizm do spalania tłuszczu i przekształcania ich w energię, która jest niezbędna do życia. Metoda ma jednak poważną wadę, ponieważ może to prowadzić do przegrzania organów wewnętrznych.

Nie są to wszystkie zagrożenia, które niosą tabletki odchudzające. Wiele tabletek odchudzających zawiera pseudo-efedrynę, od której można się uzależnić. Działanie takich tabletek polega na przyspieszeniu spalania materii. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo niebezpieczna metoda, ponieważ może prowadzić do uzależnień psychicznych. Efedryna została wymyślona na podobnych składnikach jak amfetamina, zażywanie jej z kofeiną i pewnego rodzaju stymulantami może skończyć się nawet śmiercią.

W przypadku tabletek odchudzających warto jest obalić jeden mit. Wielce osławiona L-karnityna, reklamowana wszem i wobec jako świetny spalacz tłuszczu, nie posiada medycznego udokumentowania swojej skuteczności. Firmy uwielbiają karmić swoich klientów różnego rodzaju kłamstwami, by zwiększać swoje zyski.

Tabletki wspomagające odchudzanie, niezależnie na jakiej bazie będą, zawsze mogą powodować pewne skutki uboczne. Po przestaniu przyjmowania środków naturalnych można wpaść w depresję, anemię, można uszkodzić organy wewnętrzne.

Środki chemiczne, też mogą wyrządzić wiele złego dla ludzkiego organizmu. Chemia to zawsze chemia i nic tego nie zmieni.

Tabletki odchudzające są skuteczne. Pomagają stracić wagę i nie wpaść w efekt yo-yo. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku wszelkich medykamentów, warto zawsze zachować zdrowy rozsądek. Same tabletki nie mają działań cudotwórczych. Bez ruchu, ćwiczeń czy też pewnych dietetycznych wyrzeczeń( blokowanie tłuszczów pozwala na jedzenie wszystkiego, ale na dłuższą metę można dokonać spustoszenia w organizmie) schudnięcie może okazać się bardzo trudne. Poza tym, czy satysfakcja pokonania własnych słabości, bez posiłkowania się żadnymi medykamentami, nie jest przypadkiem większa? Udowodnienie przed własnym Ja: „tak udało mi się, pokonałem samego siebie”. Niewątpliwe jest to świadomość bezcenna. Tabletki odchudzające to pójście łatwiejszą drogą. Mieć czy być. Odwieczne pytanie. Mieć satysfakcję czy być chudym…?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *